Laser Laser

Laserová depilace

Laserová depilace se provádí alexandritovým laserem GentleLASE (Candela, USA) s dynamickým chlazením, který se poprávu řadí mezi nejlepší a nejvýkonnější produkt dosahující permanentní redukci ochlupení.

Depilovat lze všechny části těla, počet ošetření závisí na depilované lokalitě, obvykle je třeba zákrok opakovat minimálně čtyřikrát. Laserový paprsek se vychytává v pigmentu chloupku, po kterém se dostává do vlasové cibulky, kterou poškozuje vysokou energií. Chloupek je účinně zasažen pouze v aktivní růstové fázi tzv. anagenu, který probíhá bohužel u každého chloupku v jiné době. Proto je nutné již zmíněné opakování.

 

Vlastní ošetření je převážně vnímáno s pocitem mírného pálení (přijatelnost tohoto palení je důsledek výkonného dynamického chlazení), pro citlivější jedince je možné aplikovat cca hodinu před zákrokem znecitlivující krém. Bezprostředně po zákroku dochází k mírnému zarudnutí, které odezní do několika hodin.

Nejúčinější je depilace u osob s tmavším ochlupením a světlejším typem pokožky, výrazně světlé či šedé chloupky díky abseci pigmentu nelze odstranit. Před depilací se doporučuje cca 4 týdny chloupky nevytrhávat, je možné je pouze holit, k zákroku je ideální chloupek cca 1-3mm dlouhý.

V zájmu zamezení vzniku komplikací se zákrok neprovádí u výrazně opálených osob, stejně tak po zákroku se doporučuje ochrana před UV zářením.