Injekční lipolýza

Injekční lipolýza

Lipolýza je ideální metodou, která zbavuje tělo přebytečného tuku. Je určena především těm, kteří mají „normální“ tělesnou hmotnost a malé nahromadění tuku se správnou životosprávou, sportováním ani dietou nedaří odstranit. Lipolýzu lze označit za neinvazivní liposukci. Při injekční lipolýze je tuk odstraněn naprosto rovnoměrně.

Pomocí injekční lipolýzy se dají zmenšit téměř všechny partie těla, nejčastěji se používá k redukci malých tukových ložisek, např. podbradek, břicho, hýždě, boky či stehna, u mužů oblast prsou, metodu lze využít k odstranění zbytků tukové tkáně po liposukci či ke zmírnění celulitidy. Zákrok také napomáhá ke zvýšení pevnosti a elasticity kůže.

Během lipolýzy aplikuje lékař pomocí mikroinjekce látku fosfatydylcholin přímo do problematické oblasti. Fosfatydylcholin je enzym (přírodní výtažek ze sojových bobů), který rozpouští tuk na malé části, které jsou potom přirozenou cestou odváděny z těla.

Zákrok je poměrně jednoduchý a bezpečný, je prováděn bez znecitlivění. Aplikace samotné lipolýzy trvá 15 až 30 minut.

Po zákroku se v místě ošetření objeví zčervenání a celkem výrazný otok. Místo bývá bolestivé, v některých případech se objeví modřinky. Po několika dnech tyto projevy mizí. Otok může přetrvávat déle. V období po ošetření se doporučuje dodržovat pitný režim (nejméně dva litry vody denně) a užívat dostatek vitaminů, minerálů a antioxidantů. Tím se zrychlí odvod tuku z těla. Týden po ošetření můžete opatrně začít sportovat. Efekt injekční lipolýzy je patrný cca za 4 až 8 týdnů.

Pro dosažení optimálního výsledku je většinou nutno provádět 5 až 10 ošetření s odstupem 2 až 3 týdnů. Výsledek je permanentní s podmínkou zachování stejné hmotnosti. V případě výrazného zvýšení hmotnosti mohou ošetřená místa opět přibrat na objemu. Přibližně 5% populace nedosahuje žádoucí efekt v závislosti na individuální struktuře podkožní tkáně a jejím prokrvení.