Chemický peeling

Chemický peeling

Chemický peeling je velmi účinná metoda ovlivnění stavu pokožky. Aplikují se různé koncentrace ovocných kyselin, například kyseliny glykolové. Koncentrace se volí dle typu pokožky, stavu poškození pokožky a možnosti (ochoty) rekonvalescence. Cílem je odloučení povrchových či hlubších vrstev kůže a jejich následná obnova.

Provedením chemického peelingu redukujeme projevy stárnutí kůže, sjednocujeme její barvu, zjemňujeme vrásky a jizvičky, zmenšujeme velikost pórů, zvyšujeme tonus a pružnost pokožky, zmírňujeme projevy akné.

Před vlastním zákrokem je nutná předchozí domácí aplikace přípravků s nižší koncentrací ovocných kyselin (po dohodě s lékařem), zvyšujeme tak efekt celé léčebné kúry a snižujeme negativní projevy zákroku. Vlastní zákrok provádí lékař, intenzita závisí na požadovaném výsledku, po intenzivnějším zákroku následuje delší fáze hojení.

Po ošetření může být pokožka zarudlá s mírnými projevy olupování, v místě zánětlivých ložisek se mohou utvořit drobné puchýřky a následně stropuky. Tři až čtyři dny se používá zklidňující krém (po dohodě s lékařem). Obvykle se provádí čtyři až šest ošetření s frekvencí týden až 14 dnů.

Po zákroku se doporučuje ochrana před UV zářením.