Laserové odstranění rozšířených žilek

Laser XP Focus Laser XP Focus

Odstranění rozšířených žilek se provádí cévním laserem (Nd. YAG FOTONA). Laserový paprsek je zacílen pomocí počítače přímo na postižené místo, kde reaguje s červeným krevním barvivem. Pomocí tepelné energie cévka skoaguluje („speče se“). Likvidovat můžeme nežádoucí cévky až do síly 4 mm. Tepelně zničené žilky tělo samo vstřebá a díky přesnému zaměření paprsku nedochází k poškození okolní tkáně.

Odstraňovat lze nežádoucí červené nebo promodralé žilky především v oblasti obličeje, lýtek, stehen, kotníků či jinde.

Samotný zákrok trvá několik sekund až desítek minut, doba závisí především na rozsahu ošetření. U rozsáhlejších cévních projevů, jako jsou například hemangiomy, žilky na dolních končetinách či ohně, může být nutné zákrok opakovat několikrát. Ve většině případů není nutno používat znecitlivění. Patrně budete cítit bolest srovnatelnou se slabým štípnutím, bývá přirovnáváno ke „švihnutí gumičkou“. Pouze u rozsáhlých zákroků se používá znecitlivující mast. Pokud jste zvýšeně vnímaví k bolesti, můžete si tento způsob znecitlivění vyžádat.

Efekt léčby je možno hodnotit asi 3–4 týdny po zákroku, do té doby by mělo tělo zničené žilky vstřebat. Doba hojení ale vždy závisí na rozsahu zákroku, použité energii a individuálních dispozicích. Pokud není výsledek uspokojivý, je možné ošetření jednou či vícekrát opakovat.

Po zákroku bude ošetřené místo mírně zarudlé, zarudnutí by však mělo vymizet během několika minut až hodin. Ošetřované místo se po několik dalších dnů nesmí zbytečně namáčet a několik týdnů po ošetření je třeba vyvarovat se slunění a používat krémy s vysokým ochranným faktorem (50+). Žádná další opatření nejsou nutná.